TOP Mediklinik Levice Súkromná klinika jednodňovej chirurgie

Zväčšenie a modelácia zadočku a bokov

Plný a okrúhly brazílsky zadoček ala Jennifer Lopez je snom mnohých žien a dievčat. Želané kontúry pozadia možno dosiahnuť rôznymi postupmi estetickej chirurgie, ktoré sa súhrnne označujú aj gluteoplastika. Ide o zákroky technicky veľmi podobné zväčšovaniu a modelácii prsníkov. Používajú sa pri nich silikónové implantáty, injekčné výplne alebo vlastný tuk.

Pred zákrokom

Príprava na zákrok závisí od zvoleného postupu. Každej estetickej operácii predchádzajú konzultácie s chirurgom, ktorý posúdi východiskový stav a navrhne najvhodnejší individuálny postup zohľadňujúci aj požiadavky pacienta. Pri náročnejších zákrokoch (vkladanie silikónových implantátov), ktoré sa vykonávajú v celkovej anestézii ,sú potrebné kompletné predoperačné vyšetrenia. Menej náročné postupy (injekčné aplikácie výplní) si nevyžadujú nijakú zvláštnu prípravu a vykonávajú sa často aj v rámci jednodňovej chirurgie.

Po zákroku

Rekonvalescencia závisí od zvoleného postupu. Injekčná aplikácia výplní si prakticky nevyžaduje obmedzenia a pacient je schopný sa v priebehu niekoľkých dní vrátiť do bežného života. Tieto zákroky je však často potrebné opakovať, pretože dochádza k migrácii a vstrebávaniu výplne. Aplikácia silikónových implantátov už so sebou nesie rezné rany a tým aj isté nároky na hojenie. Môžu sa objaviť lokálne bolesti, opuchy a modriny.

Priebeh samotného zákroku

Priebeh zákroku závisí od použitého výplňového materiálu.

Silikónové implantáty sa vkladajú cez operačné rezy, ktoré sa vedú prirodzenými kožnými ryhami v oblasti zadočku, aby boli jazvy čo najmenej viditeľné. Výplne sa zavádzajú medzi vrstvy veľkého sedacieho svalu, medzi veľký a stredný sedací sval alebo do podkožia nad sval. Operačné rany sa následne zašijú.

Injekčne aplikované umelé výplňové materiály sa vpichujú medzi vrstvy veľkého sedacieho svalu alebo do podkožia do jednej dutiny. Najčastejšie sa používa kyselina hyalurónová.

Lipofilling alebo zväčšenie zadočku vlastným tukom je v súčasnosti jedna z najrozšírenejších techník. Predchádza jej liposukcia – odobratie tuku v inej lokalite, kde je ho nadbytok. Tuk sa následne spracuje a aplikuje sa do podkožia i do rôznych oblastí svalu po veľmi malých množstvách cez špeciálne ihly alebo kanyly.
 

Odporúčané články

Odporúčame kliniky/lekárov

Blog

tu môže byť vaša reklama

Videá