TOP Mediklinik Levice Súkromná klinika jednodňovej chirurgie

Tvárové implantáty

Črty tváre sú jednou z najvýznamnejších výzorových charakteristík človeka. Ich estetickú nevyváženosť riešia silikónové tvárové implantáty. Dajú sa použiť na prirodzené zvýraznenie menej vyvinutých častí tvárového skeletu alebo na redukciu ich vadného postavenia. Využívajú sa napríklad na korekciu lícnych kostí, brady, čelusti alebo nosa. Vizáž tváre celkovo harmonizujú a vytvárajú prirodzený, esteticky lichotivý výraz.

Pred zákrokom

Zákrok je minimálne invazívny a kompletné predoperačné vyšetrenia sú potrebné len s ohľadom na využitie celkovej anestézie. Veľmi dôležité sú konzultácie s chirurgom, ktorý posúdi dispozície tváre pacienta a po zohľadnení jeho želaní navrhne ďalší optimálny postup.

Po zákroku

Operácia si vyžaduje hospitalizáciu len v prípade, ak je vykonávaná v celkovej anestézii. Menšie zákroky realizované v lokálnom znecitlivení je možné vykonať aj v rámci jednodňovej chirurgie. Pacient v tomto prípade odchádza domov niekoľko hodín po operácii. Implantáty sú fixované náplasťou približne 2 týždne. Celkové zotavenie tváre spravidla prebehne do 2-3 týždňov od zákroku. Počas tohto obdobia sa môžu objaviť opuchy, ktoré spontánne vymiznú. Prípadné bolesti sú tolerovateľné a dajú sa zvládnuť bežnými analgetikami.

Priebeh samotného zákroku

Zákrok sa môže vykonávať v celkovej i v lokálnej anestézii. Silikónové implantáty sa vkladajú na problémové miesta cez malé rezy vykonávané tak, aby bola viditeľnosť jaziev čo najmenšia. Využívajú sa prirodzené záhyby kože, priestor pod bradou, ústna a nosová dutina i vlasatá časť hlavy. Rana sa zašije a implantát sa fixuje náplasťou.
 

Odporúčame kliniky/lekárov

Blog

tu môže byť vaša reklama

Videá