TOP Mediklinik Levice Súkromná klinika jednodňovej chirurgie

Transplantácia rias

Husté, dlhé riasy lemujúce pohľad sú už tradične symbolom ženskej krásy. Sú to práve ženy, kto sa zvyčajne obracia na kliniky estetickej medicíny s požiadavkou na transplantáciu rias. Zákrok sa vykonáva transplantáciou vlastných folikulárnych jednotiek odobratých zvyčajne zo záhlavia. Ide o minimálne invazívnu operáciu s výbornými estetickými a trvalými výsledkami. Zákrok je vhodný pre každého, kto je nespokojný s hustotou svojich rias, ale využíva sa aj u ľudí, ktorí v dôsledku ochorenia alebo úrazu riasy stratili.

Pred zákrokom

Nakoľko ide o nenáročný zákrok, ktorý sa vykonáva v lokálnom znecitlivení, nie je nutná nijaká zvláštna príprava. Potrebné sú predchádzajúce konzultácie s chirurgom, ktorý v závislosti od stavu rias a vlasov naplánuje najvhodnejší postup. V rámci predoperačného vyšetrenia sa realizujú len základné odbery.

Po zákroku

Zákrok sa spravidla vykonáva v rámci jednodňovej chirurgie a pacient pár hodín po jeho dokončení odchádza domov. V oblasti viečok sa môžu objaviť malé opuchy. Rekonvalescencia je veľmi rýchla a pacient môže približne dva dni po zákroku nastúpiť do práce. Výraznejšie obmedzenie aktivity nie je nutné. Výsledný efekt zákroku sa dostaví až po narastení rias z trasplantovaných folikulov, čo môže trvať niekoľko týždňov. Nakoľko ide o folikuly z vlasovej časti hlavy, je potrebné ich pravidelné zastrihávanie.

Priebeh samotného zákroku

Zákrok sa vykonáva v lokálnom znecitlivení v dvoch fázach. V prvom kroku sa špeciálnou ihlou odoberú folikulárne jednotky z darcovskej oblasti, spravidla zo zátylku hlavy. Tie sa následne transplantujú do špeciálnych vpichov na viečkach. V rámci jedného zákroku býva priemerne trasplantovaných 30-80 folikulov a celý proces trvá približne 4 hodiny. Pre pacienta je úplne bezbolestný.
 

Odporúčame kliniky/lekárov

Blog

tu môže byť vaša reklama

Videá