TOP Mediklinik Levice Súkromná klinika jednodňovej chirurgie

Operácia obočia – Brow lift

Poklesnuté obočie, ktoré sa spravidla objavuje ako dôsledok starnutia a straty elasticity tkanív očného okolia, uberá tvári na sviežosti a dodáva jej unavený, utrápený výraz. Brow lift je zákrok estetickej chirurgie, ktorého cieľom je operačné zdvihnutie obočia a tým celkové omladenie a osvieženie pohľadu, výrazu a čŕt tváre.

Pred zákrokom

Pokiaľ sa operácia obočia nekombinuje s vyhladením vrások na čele alebo iným náročnejším zákrokom, samostatne sa obyčajne vykonáva len v lokálnom znecitlivení. V rámci prípravy na zákrok sú nutné konzultácie s chirurgom, ktorých cieľom je vyjasnenie očakávaní a navrhnutie najvhodnejšieho postupu. Lekár obyčajne odporučí vysadenie liekov zvyšujúcich krvácavosť už niekoľko týždňov pred plánovaným zákrokom. Nijaká zvláštna príprava nie je nutná. Potrebné sú len základné predoperačné vyšetrenia a zhodnotenie celkového zdravotného stavu pacienta. Vhodné je si večer pred zákrokom umyť vlasy a na zákrok sa dostaviť s odlíčenou, vyčistenou pleťou.

Po zákroku

Po zákroku sa na hlavu aplikuje bandáž a na čelo sa prikladajú obklady z dôvodu minimalizácie opuchu. Prvotné hojenie rany trvá necelé dva týždne. Po tomto období sa pacient dostaví na kontrolné vyšetrenie, v rámci ktorého mu lekár vyberie stehy, ak nebol použitý vstrebateľný materiál. Prípadné modriny a menšie opuchy môžu pretrvávať ešte niekoľko týždňov. Potrebné je vyhýbať sa priamemu slnečnému žiareniu a zvýšenej námahe v predklone.

Priebeh samotného zákroku

Zákrok sa obyčajne vykonáva v lokálnom znecitlivení. V odôvodnených prípadoch, na základe želania pacienta a po zvážení chirurga môže byť aplikovaná celková anestézia. Ak sa operácia obočia nekombinuje s vyhladením vrások na čele, je možné ju vykonať aj z drobných rezov lokalizovaných na hornej hranici bŕv obočia a kože. Obočie sa následne nadvihne a zafixuje v novej polohe. Rany sa uzatvárajú stehmi. Vo väčšine prípadov sa však pristupuje ku kombinácii nadvihnutia obočia a operácie čela – tzv. Forehead lift, kedy sa rezy vykonávajú na hranici vlasovej časti hlavy. V tomto prípade ide o náročnejší zákrok.
 

Odporúčame kliniky/lekárov

Blog

tu môže byť vaša reklama

Videá