TOP Mediklinik Levice Súkromná klinika jednodňovej chirurgie

Niťový lifting

Niťový lifting predstavuje techniku vyhladenia vrások a vypnutia mierne ochabnutej kože pomocou nití aplikovaných do oblasti podkožia. Ide o veľmi šetrnú metódu, ktorou možno podvihnúť vonkajšiu časť obočia, poklesnuté líca, kútiky úst a kožu pod bradou. Nite iniciujú vznik nových väzivových a kolagénových štruktúr v problémovej oblasti, čím sa docieli viditeľné spevnenie a omladenie. Zákrok je často využívaný u mladšej generácie s menej výraznými vráskami alebo len s takzvanou "unavenou" pokožkou.

Pred zákrokom

Zákrok je minimálne invazívny a vykonáva sa len v lokálnom znecitlivení. Nie sú potrebné nijaké špeciálne predoperačné vyšetrenia ani zvláštna príprava. Zákroku predchádzajú konzultácie s odborníkom z oblasti estetickej chirurgie, ktorý posúdi stav kože a navrhne najvhodnejší postup.

Po zákroku

Obdobie rekonvalescencie je krátke a zotavovanie nenáročné. Prípadné mierne opuchy alebo modriny obyčajne vymiznú do jedného týždňa. Hojenie vpichov prebieha rýchlo, návrat do bežného života je možný prakticky okamžite. Bolesti sa objavujú len ojedinele, bývajú mierne a zvládnuteľné bežnými analgetikami. Účinok liftingu je viditeľný okamžite po zákroku a naplno sa prejaví po ustúpení opuchu. Efekt pretrváva niekoľko rokov.

Priebeh samotného zákroku

Zákrok sa realizuje v lokálnom znecitlivení. Do podkožia sa pomocou špeciálnych ihiel alebo kanýl aplikuje vybraný druh vstrebateľných nití. Tie iniciujú spevnenie pokožky a vyhladenie jemných vrások.

Jednou z alternatív tvárového liftingu sú zlaté nite. Do podkožia sa zavádzajú nite z pravého zlata, ktoré nielenže spevňujú pokožku, ale tiež odstraňujú drobné žilky a tmavé škvrny. Zlato pôsobí blahodarne na prekrvenie pokožky.

Ďalšou, veľmi často využívanou metódou, je Feather facelift Aptos, pri ktorej sa do podkožia aplikujú špeciálne nite s kľučkami a pružinkami. Zákrok má veľmi dobré výsledky pri úprave kontúr tváre, predovšetkým poklesnutého obočia a kútikov úst.

Medzi najšetrnejšie metódy sa radí zavádzanie takzvaných mezonití, ktoré sú tenšie a k ich aplikácii zvyčajne postačuje len znecitlivenie lokálnym krémom. Ide o štandardný chirurgický šicí materiál, ktorý sa prirodzene rozkladá do 180 dní. Efekt zákroku pretrváva približne dva roky.
 

Odporúčame kliniky/lekárov

Blog

tu môže byť vaša reklama

Videá