TOP Mediklinik Levice Súkromná klinika jednodňovej chirurgie

Face lifting

Face lifting je plastická operácia tváre a krku, ktorej cieľom je redukcia vrások a ovísajúcej kože. Zákrok spočíva vo vyrovnaní kožných záhybov, napnutí kože a odstránení jej nadbytku. Vhodný je pre ľudí s výraznými príznakmi starnutia. V prípade potreby je možné počas operácie redukovať nadbytočný tuk a previesť korekciu horných a dolných viečok. Operácia nezvráti starnutie a koža môže časom opäť ochabnúť. Výsledný efekt trvá približne 7 – 10 rokov.

Pred zákrokom

Súčasťou prípravy na Face lifting je okrem poradenských konzultácií aj predoperačné vyšetrenie. Operácia je vhodná pre celkovo zdravých pacientov. Kontraindikáciou je vysoký krvný tlak, choroby srdca, autoimunitné ochorenia a niektoré alergie. Ak pacient užíva lieky zvyšujúce krvácavosť, lekár odporučí ich vysadenie. Minimálne tri týždne pred operáciou sa u pacienta nesmie objaviť akútne ochorenie. Pred zákrokom nie je vhodné jesť, piť ani fajčiť.

Po zákroku

Bolesti sa po Face liftingu objavujú len zriedkavo a obyčajne v nízkej intenzite. Pacienti zvyknú referovať o ťahu v oblasti tváre, tlaku bandáže, vyskytujú sa opuchy a krvné podliatiny. Obyčajne je nutná aspoň jednodňová hospitalizácia. Na piaty deň sa skladá obväz a na siedmy deň sa vyberú stehy. Celková rekonvalescencia trvá približne dva týždne. Po zákroku je vhodné dodržiavať kľudový režim a chrániť si tvár pred slnkom. Aj neskôr po operácii sa môžu objaviť pocity ťahu a mierne narušenie jemnej motoriky tváre, ktoré postupne vymiznú. V teplejších obdobiach sa u niektorých pacientov objavujú opuchy.

Priebeh samotného zákroku

Zákrok sa realizuje v lokálnej i v celkovej anestézii. Ak je to možné, uprednostňuje sa lokálne znecitlivenie. Rezy sú vedené po prirodzenom okraji ušnice smerom od vlasovej časti nadol a za ušným lalôčikom smerom nahor. Pre korekciu podbradku sa prevedie malý rez pod bradou. Koža v okolí rezov sa uvoľní od tkaniva až po oblasť vrások, ktoré je potrebné korigovať a jej nadbytok sa odstráni. Pod kožu sa zavedie drenáž, rezy sa zašijú a na tvár je priložený elastický obväz. Na tvár sa aplikujú studené obklady, ktoré zmierňujú opuch a bolesť.
 

Odporúčame kliniky/lekárov

Blog

tu môže byť vaša reklama

Videá