TOP Mediklinik Levice Súkromná klinika jednodňovej chirurgie

Krátkozrakosť - je možné že by sa zlepšil zrak?
Oftalmológia

anonym: Neviem333
pridané: 22.07.2017, 18:12 reakcií: 4

Chcem sa opytat co sa tyka kratkozrakosti: je mozne ze by sa zlepsil zrak ? Lebo som pocula ze sa to bude stale len zhorsovat alebo ze sa to nezlepsi uz. A cucoriedky ked su dobre na zrak tak to mi nijako nepomoze s kratkozrakostou? Iba mi proste zlepsia zrak tym ze sa napr. Neskor unavia atd. Ked je vobec mozne aby sa to napravilo,tak do kolkych rokov? 18? 20?

25.10.2017, 12:03anonym: Erika
Nenapísala si koľko máš rokov. Keď si ešte veľmi mladá, je jasné, že možné zmeny môžu nastať. Už keď máš viac rokov, silnejšie dioptrie, neviem či je taká šanca, žeby si spadla na celkovú 0, ale sú rôzne články, fóra kde ľudia píšu, ako im aj napríklad cvičenie očí dopomohlo k zlepšeniu zraku. Minule som čítala článok, kde práve rozoberali tento mýtus, že ako ovocie, zelenina mrkva majú napraviť zrak. Vitamíny len dopomáhajú. Ja som žiaľbohu tak slepá, že už sa to viac nedá ani. Končím môj boj s okuliarmi a šošovkami a idem absolvovať laserovú operáciu očí do iClinic, keďže mi padla ako prvá a mala dobré referencie.  A mala dobré referencie čo som pozerala. 
09.09.2017, 14:44anonym: pino
Jasné, že sa dá zlepšiť zrak. Mám s tým aj praktické skúsenosti. Veľmi dobré sú cviky podľa Batesovej métódy alebo rôzne cviky, ktoré sú založené na Batesových princípoch. Zmysel všetkých cvičení je uvoľnenie očí. Keď som začínal cvičiť, bez okuliarov som mal problém prejsť cez cestu za denného svetla. Teraz už robím všetky činnosti bez okuliarov. Pracujem v kancelárii s počítačom, samozrejme bez okuliarov. Nevidím ešte všetko do detailov ostro, stále sa ešte venujem očným cvičeniam, ale okuliare na bežný život prakticky už nepotrebujem.
09.09.2017, 14:43anonym: minaj3
dá sa, jasné že sa dá... mne sa to podarilo aj vďaka vitamínov Ocutein
07.08.2017, 11:26anonym: nika
Ahojte, podla mna pomahaju cviky na oci. Doma som nasla papiere, kde boli rozpisane niektore cviky s ocami. Mam okuliare do dialky (-3,7 a -3,4). Kazdych pol roka sa mi zhorsuje o desatine miesta zrak, ale ked som zacala cvicit, tak sa mi stabilizoval zrak a dokonca o malicko aj zlepsil. Cvicila som sice ani nie mesiac, ale to asi hodinu denne. Bolo to velmi namahave na cas, kedze sa cviky mali prevadzat kazde rano, na obed a aj na vecer. Na cas som cvicenia vzdala, ale chcem s nimi pokracovat. "strateny" cas stoji za vysledok.