TOP Mediklinik Levice Súkromná klinika jednodňovej chirurgie

Blog

Ste vhodnou kandidátkou pre zväčšenie pŕs?

Ste vhodnou kandidátkou pre zväčšenie pŕs?
 
Zväčšenie pŕs - plastika pŕs prostredníctvom implantátov je veľmi efektívny zákrok, vhodný pre ženu s nedostatočne vyvinutými prsníkmi alebo keď dôjde k zmenšeniu sústavy prsnej žľazy, napríklad po kojení alebo významnej strate hmotnosti.

Optimálny vekový limit pre operáciu sa nedá presne určiť. Závisí na ukončení vývoja prsných žliaz, čo nebýva pred šesťnástym rokom života.
Určite je lepšie implantáty dávať do pŕs, ktoré sa už nebudú meniť kojením. Ale nevylučuje to vykonať operáciu zväčšenia pŕs po osemnástom roku, teda pred tehotenstvom. Musíte však počítať s tým, že laktáciou a tehotenstvom sa veľkosť a kvalita prsnej žľazy zmení a pravdepodobne bude nutná reoperácia. Po pôrode, aj  keď nekojíte, je vhodnejšie podstúpiť augmentáciu až s odstupom 1 roku.

Prsné implantáty nemajú vplyv na plod a nie sú preňho ničím nebezpečné. Prítomnosť implantátov nevylučuje schopnosť kojenia. Svetové štúdie nepreukázali zvýšený obsah silikónu v materskom mlieku.

Niektoré ženy požadujú umiestnenie implantátu čo najbližšie k sebe, aby vznikol zvodný zárez medzi prsami.  Bohužiaľ tento jav súvisí s konštitúciou tela, vzdialenosťou medzi prsnými žľazami a nedá sa ho vytvoriť na prianie u každého.

Pokiaľ ste fyzicky zdravá a realistická vo vašich očakávaniach, môžete byť vhodnou uchádzačkou. Ak máte otázky, prípadne sa chcete poradiť – neváhajte a kontaktujte nás :)
 
Páčil sa Vám článok? Podporte ho!
tu môže byť vaša reklama

Videá