TOP Mediklinik Levice Súkromná klinika jednodňovej chirurgie

Blog

Skvelý HydraFacial: Jediný prístroj má deväť rôznych blahodarných účinkov na pleť

Skvelý HydraFacial: Jediný prístroj má deväť rôznych blahodarných účinkov na pleť
 
Kozmetické ošetrenie už dávno nie je len otázkou mechanického vytlačenia pórov a nanesenia vyživujúcej masky. S prístrojom HydraFacial ponúka naraz deväť v jednom, pretože táto metóda pri jedinom sedení pleť na tvári, krku či dekolte vyčistí, zregeneruje, omladí, rehydratuje, spevní, vzpruží, rozjasní, stimuluje k obnove a poskytne jej ochranu. Toto ošetrenie je vhodné pre staršie dámy i mladšie vekové ročníky, dokonca i pre mužov - a to ako súčasť pravidelnej starostlivosti o pleť, či príležitostné sezónne ošetrenie, keď je pleť unavená intenzívnym letným slnkom alebo presušenými interiérmi v zime.

„Keď mi ošetrenie touto metódou poradila priateľka, brala som to s veľkou rezervou, no už prvé sedenie ma presvedčilo o tom, že ten prístroj je malý zázrak. Počas necelej hodinky mi kozmetička vyčistila póry, ktoré sa uzavreli, zjednotila sa pigmentácia pokožky a výborne sa mi prekrvila a vypla pleť,“ hovorí tridsiatnička Janka, ktorá dostala tip na hydratáciu a omladenie pokožky v košickom Centre plastickej a estetickej chirurgie krátko pred svadbou, kedy pochopiteľne chcela zažiariť.

„Mala som trochu obavy, či moja pokožka nezareaguje na novú procedúru začervenaním a podráždením, no boli celkom zbytočné. Presvedčila som sa, že je to nielen veľmi efektívna, ale aj príjemná a pohodlná procedúra, ktorá zaberie dokonca menej času, než bežné kozmetické ošetrenie,“ dodáva Janka.

„HydraFacial predstavuje neinvazívnu komplexnú terapiu pokožky, po ktorej môže klientka vidieť jemné začervenanie nanajvýš hodinku po zákroku, u veľmi citlivej pleti najviac niekoľko hodín. Neskôr má pokožku už len viditeľne napnutú a rozžiarenú. Táto procedúra výrazne zlepšuje vzhľad a jej cieľom je nielen omladenie, ale i ozdravenie pleti, ktorú ošetruje od základu,“ vysvetľuje, dermatokozmetička Zuzana Valíková.

Neinvazívna a šetrná metóda ošetrenia pleti, ktorá sa vykonáva za pomoci najmodernejšej technológie, pleť hĺbkovo čistí, odstraňuje odumreté kožné bunky a vysáva rozpustené mazové zátky. Keďže nedochádza k mechanickému vytláčaniu pórov, netreba sa obávať podráždenia, traumatizácie a lokálnych zápalov pleti.

„Nečistoty vysávajú z pleti pod tlakom špeciálne nadstavce, pričom tlak môžeme prispôsobiť citlivosti klienta. V závislosti na type pleti a želanom efekte volíme individuálne rôzne kroky ošetrenia a aktívne látky. Prístroj je jedinečný tým, že v sebe kombinuje procedúry zahŕňajúce vákuovú lymfatickú drenáž, exfoliáciu, chemický píling, hĺbkové čistenie pleti, aplikáciu aktívnych látok a fototerapiu. Vďaka Vortex-Fusion technológii je pleť postupne napúšťaná glukosamínmi, antioxidantami, peptidmi, kyselinou hylaurónovou, prípadne ďalšími látkami,“ objasňuje dermatokozmetička pracujúca v košickom Centre plastickej a estetickej chirurgie.

Ošetrenie pleti má viacero krokov, ktoré možno rôzne kombinovať

Prevratný omladzovací prístroj teda čistí, regeneruje, omladzuje, hydratuje a chráni pokožku. Použiť ho možno na rôzne indikácie a typy pleti, či už je to mastná, problematická a aknózna pleť, rozšírené póry, strata elasticity kože, zvädnutá pleť, vrásky, solárne poškodenie alebo hyperpigmentácia. Ďalšou jeho výhodou je absolútne bezbolestné ošetrenie, čo sa o klasickom mechanickom hĺbkovom čistení tváre nedá vždy povedať.

Ošetrenie má viacero krokov, ktoré možno rôzne kombinovať. Prvým je vákuová lymfatická drenáž, ktorá napomáha odstrániť nahromadené toxíny a opuchnuté viečka. Nasleduje exfoliácia, na ktorú sa používa exfoliačný nástavec s abrazívnymi hrotmi, pričom výber nástavca ovplyvní silu obrusovania povrchu. Používa a pritom roztok s obsahom glukosamínov a kyseliny mliečnej a výsledkom je naozaj jemná a hladká pleť. Tretím krokom je chemický peeling, pri ktorom sa do iného nástavca vloží ampulka s roztokom kyseliny glykolovej a salicylovej, ktorý odstráni odumreté bunky a rozjasní pleť. Nasleduje hĺbkové čistenie, na ktoré sa používa extrakčný nástavec využívajúci vákuum, ktorý odsaje z pokožky pílingový roztok a následne sa extrahujú mazové zátky z kožných pórov patentovanou technológiou Vortex. To pleť vyčistí, spevní a uzavrie póry.

V ďalšom kroku sa za pomoci iného špeciálneho nástavca aplikuje do pokožky komplex peptidov, ktoré redukujú jemné vrásky a vracajú pleti jej pružnosť. Nasleduje hydratácia pleti a aplikácia antioxidantov, kyseliny hyalurónovej, extraktu z bieleho čaju, pagaštanu konského či iných látok, ktoré zaručia dokonalú hydratáciu a ochranu pleti po ošetrení. Ako posledná sa vykonáva svetelná LED terapia zvolená cielene podľa typu pleti, ktorá aktivuje bunky kože svetelnou energiou. Celkom na záver klientka dostane ešte príjemnú masáž tváre, krku, alebo aj dekoltu.

„Našim klientkam ponúkame široké spektrum výkonov plastickej chirurgie, laseroterapie, estetickej dermatológie a kozmetického ošetrenia pleti, ku ktorému patrí aj spomínaná patentovaná technológia Vortex/HydraFacial. Keďže výsledkom je čistá, vypnutá a rozžiarená pleť, odporúčam podstúpiť túto procedúru dámam bez rozdielu veku pred každou významnejšou udalosťou, akou je oslava životného jubilea, ples, promócie, svadba a iné, “ hovorí riaditeľ Centra plastickej a estetickej chirurgie v Košiciach MUDr. Miroslav Glűck.
Páčil sa Vám článok? Podporte ho!
tu môže byť vaša reklama

Videá