TOP Mediklinik Levice Súkromná klinika jednodňovej chirurgie

Blog

Skvalitňuje augmentácia pŕs sexuálny život žien?

Skvalitňuje  augmentácia pŕs sexuálny život žien?
 
Súvisí zdravé sebavedomie partnerov s kvalitou vzťahu a intímneho života? Podľa mnohých vedeckých štúdií je tento fenomén naozaj skutočný. Ak je žena spokojná so svojim telom, dokáže sa uvoľniť a prežívať intímne chvíle omnoho aktívnejšie ako v prípade pochybností o svojom vzhľade.

Psychické zdravie a pôžitok zo života tzv. well beeing, sú navzájom ovplyvniteľné a blízko prepojené.

70% žien, ktoré podstúpili augmentáciu prsníkov badajú vo svojom sexuálnom živote výrazne pozitívnu zmenu, uvádza vo svojom výskume Realself.com, komunita pre zdieľanie skúseností z oblasti plastickej chirurgie.
Uvedené fakty potvrdzuje každodenná skúsenosť našich chirurgov z ambulancie, ktorí sú denno denne svedkami výraznej premeny ako fyzickej tak v prvom rade psychickej.
Kategórie žien, ktoré prichádzajú konzultovať augmentáciu prsníkov sú rôzne. V zásade ich delíme do troch skupín.

Mladšie ženy navštevujú ambulanciu chirurga pre nespokojnosť s vývojom svojich pŕs. Pred operáciou majú prsia pevné, tvarovo pekné a prirodzené, túžia však po plnom, sexy dekolte.
Najčastejšie k nám prichádzajú mamičky, ktorých prsia boli namáhané kojením a stratili svoj tvar. Tieto pacientky túžia prinavrátiť svoje prsia do stavu aké boli pred samotným kojením.
Tretiu skupinu tvoria ženy, ktoré rapídne stratili hmotnosť, prípadne ich prsia prišli o pôvab ako následok starnutia. Je dôležité podotknúť, že augmentácia prsníkov nie je obmedzená žiadnou vekovou hranicou a preto ani ženy po päťdesiatke sa jej nemusia báť.

Konzultácie pred samotnou operáciou sú podľa odborníkov najdôležitejšia časť tejto ženskej premeny. Žena si musí byť sebaistá a mať presnú predstavu akého tvaru a veľkosti pŕs by chcela operáciou dosiahnuť. Veľakrát sa ženy obracajú na diskusné fóra na internete, kde môžu nadobudnúť mylné informácie alebo tému zmeny pŕs preberajú so svojimi kamarátkami. Tu si však, žena musí uvedomiť, že každá z nich je jedinečná a to čo platí pre jednu, nemusí platiť pre druhú. Preto konzultácia s odborníkom je zodpovedný krok každej ženy, ktorá sa chystá podstúpiť túto pozitívnu zmenu.

Konzultácia. Alfa a omega spokojnosti s prevedeným zákrokom. Nebojte sa zveriť špecialistovi vašu konkrétnu predstavu o tvare a veľkosti vašich budúcich pŕs. Ujasnite si, veľkosť je niekedy na úkor prirodzenosti. Preto je veľmi podstatné, aby ste si uvedomili a rozhodli sa, po čom naozaj túžite. Špecialista vám vyberie tie najvhodnejšie implantáty, ktoré sa budú čo najviac približovať vašim očakávaniam. Okrem výberu kvalitného špecialistu je rovnako podstatné venovať čas a rozhliadnuť sa po kvalitných implantátoch. Dnešné implantáty vydržia približne 10 až 15 rokov, ich životnosť však závisí aj od nášho organizmu a schopnosti prijať cudzie teleso. Preto je aj dlhodobosť operácie viazaná práve na konkrétne telo pacientky a jej špecifický organizmus. O to viac by si záujemkyne o augmentáciu mali dôkladne rozmyslieť akú kliniku navštívia. Neodporúčame vám nechať sa zlákať nízkou cenou a akciovými ponukami, za ktorými môže zväčša stáť nekvalitný materiál, alebo málo skúsený chirurg. Nakoľko je každá klientka jedinečná osobnosť, požiadavky sa líšia od ženy k žene. Skutočné umenie je preto v rukách chirurga, previesť operáciu tak, aby vyhovel každej individuálnej predstave.
Chirurg vám dôkladne vysvetlí priebeh operácie, od umiestnenia implantátu až po rozmiestnenie a tvar jaziev. Jazvy diskutujeme zvlášť, ak je nutné prevádzať zväčšenie a úpravu pŕs modeláciou.

Chirurgické zväčšenie pŕs, alebo augmentácia sa prevádza v celkovej anestézii, zákrok je naozaj pomerne rýchly, jeho trvanie je bez komplikácií približne 1 hodinu.
Prevedením zákroku starostlivosť o pacientku však nekončí. Samozrejmosťou sú kontroly v pravidelných intervaloch, zväčša v rozostupoch 1až 2 rokov.

Augmentácia je v dnešnej dobe skutočne prirodzený zákrok, ktorý podstupuje čoraz väčšie a väčšie množstvo žien. Spoločnosť sa postupne zbavila predsudkov a úpravy na tele ženy plastickou chirurgiou sú akceptované ako prirodzená túžba po kráse. Táto zmena im výrazne dopomáha v lepšom akceptovaní seba a skvalitňuje plnohodnotné prežívanie spoločenského a intímneho života.
Páčil sa Vám článok? Podporte ho!
tu môže byť vaša reklama

Videá