TOP Mediklinik Levice Súkromná klinika jednodňovej chirurgie

Blog

Porazte prírodu a vráťte svoje vlasy na ich miesto!

Porazte prírodu a vráťte svoje vlasy na ich miesto!
 
Trápi vás úbytok vlasov? V tomto boji s prírodou už dnes nemusíte dramaticky prehrávať. Vďaka transplantácii vlasov robotickou metódou vás môže zdobiť mužnejšia štica, než akú vám doprial neúprosný čas...

„Muži si to neradi priznávajú, ale aj oni sú citliví na prejavy starnutia. Ich citlivé miesta sú však zvyčajne odlišné ako u žien – kým dámy trápi viac povädnutá pokožka, pánom prekáža skôr úbytok vlasovej pokrývky. A s tým si moderná medicína dokáže už veľmi dobre poradiť,“ hovorí estetická dermatologička Centra plastickej a estetickej chirurgie v Košiciach MUDr. Andrea Nestorová, ktorú sme požiadali o rozhovor.

Na tejto klinike pomáhajú mužom k bohatšej hrive prístrojom PUNCH HAIR MATIC, ktorý patrí do 3. generácie prístrojov používaných na vlasovú transplantáciu. Ide o minimálne invazívnu automatizovanú FUE (Follicular Unit Extraction) metódu transplantácie vlasov s presnou chirurgiou mikroštepov bez použitia skalpela.

PUNCH HAIR MATIC je patentom chránený robot používajúci mikronástroje k získaniu folikulárnych jednotiek z vlasatej časti hlavy prenášaných na želané miesto. Ide o revolučnú metódu transplantácie vlasov, ktorá sa postupne stáva na celom svete akýmsi zlatým štandardom, pretože zjednodušuje a zrýchľuje operačný proces a menej zaťažuje pacienta pri estetickejšom a priaznivejšom výsledku,“ poznamenáva sympatická doktorka.

Ako to vlastne funguje?

Prístroj PUNCH HAIR MATIC používa špeciálny motorizovaný „dierkovač“, ktorý sa pomaly otáča okolo odoberaného štepu a vytvára tak dokonalý valcový tvar. Aby sa dosiahli najlepšie možné výsledky, rýchlosť otáčania a veľkosť ihly je nastaviteľná v závislosti na type kože a kvalite i štruktúre vlasov. Ďalšou výnimočnosťou tohto prístroja je použitie kontrolovaného podtlaku na jemné vytiahnutie vlasových folikulov, čím sa predchádza poškodeniu nešetrnou manipuláciou, ktorej by boli folikuly vystavené pri odbere tradičnými mikrochirurgickými nástrojmi ako sú pinzety a klieštiky. A čo sa v odobratými vlasmi deje následne?

„Odobraté štepy zhromažďujeme v malej zbernej nádobke, kde sú opakovane jemne zvlhčované špeciálnym roztokom kvôli zachovaniu ich životaschopnosti po ich následnej implantácii. Pri nej štepy prístroj automaticky nasáva podtlakom do implantačnej kanyly a s jej pomocou sú vkladané - opäť pod kontrolovaným tlakom - do želanej oblasti. Tento spôsob transplantácie vlasov zaisťuje, že sa štepy uložia do ideálnej hĺbky a nevznikajú zarastajúce, či naopak obnažené folikuly,“ vysvetľuje MUDr. Andrea Nestorová, podľa ktorej je výhodou automatizovanej FUE metódy transplantácie vlasov veľmi krátka rekonvalescencia, žiadne jazvy a oveľa prirodzenejší vzhľad než po transplantácii tradičnými stripovými metódami.
Tak čo páni, nedostali ste chuť opäť si mladícky pohadzovať ofinou?

Janka Moravská
Páčil sa Vám článok? Podporte ho!
tu môže byť vaša reklama

Videá