TOP Mediklinik Levice Súkromná klinika jednodňovej chirurgie

Blog

Mýty a fakty o prsníkových implantátoch

Mýty a fakty o prsníkových implantátoch
 
Mýtus 1: Silikónové implantáty vyzerajú neprirodzene

Výsledný efekt plastickej operácie prsníkov je vždy závislý nielen na voľbe kvalitného implantátu, ale i na skúsenostiach a kvalite plastického chirurga. Rolu môže hrať i výber správnej veľkosti implantátu vzhľadom k telesnej konštitúcii a pôvodnej veľkosti poprsia. Celkový dojem nových prsníkov je možné ovplyvniť i voľbou anatomického implantátu, ktorý kopíruje prirodzený kvapkový tvar ženského prsníka. Skúsenosti klientok s anatomickými implantátmi ukazujú, že si ich partneri často vôbec neuvedomujú, že majú umelé prsia.

Mýtus 2: Silikónové implantáty sú v tele nebezpečné

Kvalitné prsníkové implantáty sú vďaka moderným technológiám a najnovším vedeckým poznatkom aplikovaných pri výrobe veľmi bezpečné. Puzdro i výplň implantátu sú vyrobené zo špeciálneho medicinálneho silikónu, ktorý je pre telo neškodný. Vďaka prísnemu testovaniu bezpečnosti a spoľahlivosti kvalitných implantátov je ich využitie v plastickej chirurgii bezrizikové. Jediné, k čomu môže prísť v priebehu rokov, je uvoľňovanie zanedbateľného množstva nízko molekulárneho silikónu. To je ale miliónkrát nižšie ako denná dávka silikónu prijímaná do tela z bežne používanej kozmetiky - napr. z antiperspirantov, pleťových mliek alebo vlasových šampónov a kondicionérov. Dnešné implantáty ani po porušení povrchu do tela nevytečú. Napríklad americký výrobca MENTOR® plní svoje výrobky tzv. MemoryGelom®, ktorý pri narušení silikónového obalu vytvorí v tele klientky uniformnú pevnú hmotu, ktorá nevytečie.

Mýtus 3: Implantáty ohrozujú kojenie

Tento mýtus je jedným z najrozšírenejších. Pramení z obavy, že pri vložení implantátu do prsníkov, môže dôjsť k poškodeniu kojacej funkcie. Implantát je však vždy uložený pod mliečnou žľazou, jej funkčnosť teda nie je žiadnym spôsobom ohrozená ani obmedzená. Nie je pravda ani to, že je potrebné implantát pred plánovaným tehotenstvom z bezpečnostných dôvodov odstrániť. Jediným potenciálnym problémom, ktorý sa niekedy môže vyskytnúť, je dočasné zníženie citlivosti bradaviek v prípade, že bol implantát vkladaný rezom cez bradavku.

Mýtus 4: Implantáty sú doživotné, augmentácia je jednorazová záležitosť

I napriek tomu, že implantáty sú i po niekoľko desiatkach rokov používané v úplnom poriadku, mnoho žien podstupuje ich opätovnú výmenu – obvykle po 10 – 15 rokoch. Spravidla dôvod nie je bezpečnostný, ale estetické hľadisko. Počas tejto doby totiž mnohé zmeny zaznamenávajú nielen telesné proporcie ženy, ale napr. i pružnosť pokožky.

Mýtus 5: Všetky implantáty sú v podstate rovnaké

Veľký omyl! Medzi jednotlivými značkami prsníkových implantátov existujú rozdiely dané rozsiahlym výskumom a testovaním. Skutočne kvalitné a drahšie implantáty sú preverené certifikáciou na základe dlhodobých štúdii a sú vyrobené podľa prísnych noriem. To zaručuje ich vyššiu bezpečnosť i lepší estetický dojem. Napríklad automatizovaný výrobný proces implantátov MENTOR® prechádza pravidelnou mnohostupňovou kontrolou. Každá výplň je jednotlivo kontrolovaná, aby bola zaručená ich 100% kvalita.

Zaujímavosti o prsníkových MENTOR® implantátoch

Pri záťažových testoch pevnosti je obal implantátov MENTOR® natiahnutý na 450 % pôvodnej veľkosti. Obal musí prejsť testom bez akéhokoľvek poškodenia.

Záťažový test pevnosti samotného implantátu MENTOR® je prevádzaný pomocou simulácii autonehody. Implantát, na ktorý je z výšky voľným pádom pustený 4,5 kg ťažké závažie, musí po teste zostať nepoškodený.

Pri ďalších záťažových testoch je implantát MENTOR® vystavený pôsobeniu statického tlaku 600-kilového závažia.

Implantáty s optimálne textúrovaným povrchom sú telom prijaté lepšie a znižujú riziko prípadných komplikácii, napríklad kapsulárnej kontraktúry alebo rotácie. Výsledky dlhodobých klinických štúdii ukazujú, že štatisticky najnižší výskyt týchto komplikácií vykazujú prsníkové implantáty MENTOR® s povrchom Siltex®.

Vďaka vysokej kvalite implantátov MENTOR® poskytuje výrobca nadštandardné záruky. Klientkam zaručuje doživotnú garanciu na výmenu implantátov v prípade ruptúry zapríčinené výrobnou chybou.

Bezpečnosť implantátov a prirodzený vzhľad prsníkov – dve najdôležitejšie kritéria pri výbere prsníkového implantátu

Ženy chcú bezpečný implantát, ktorý ju žiadnym spôsobom neohrozí. Druhou hlavnou požiadavkou je samozrejme prirodzený vzhľad. Práve týmito kritériami sa riadi i výskumný tím spoločnosti Mentor, ktorá sa na výrobu prsníkových implantátov špecializuje už 20 rokov. Vďaka nepretržitému zlepšovaniu vlastností svojich výrobkov sa Mentoru darí ponúkať klientkam implantáty, ktoré splňujú najprísnejšie požiadavky na kvalitu, následný vzhľad prsníkov i bezpečnosť.

Certifikát FDA

Pomyselným vrcholom v oblasti testovania je udelenie osvedčenia amerického Úradu pre kontrolu potravín a liečiv (FDA). Výrobcovia implantátov s certifikáciou FDA prevádzajú dlhodobé nezávislé štúdie, v ktorých sú roky sledované stovky pacientok s implantátmi. Vďaka tomu sú tieto výplne predvídateľné v reakciách v organizme a predstavujú najpreverenejšiu a najbezpečnejšiu voľbu.

Silikónové prsníkové implantáty MENTOR®:

  • sú vhodné na augmentáciu i rekonštrukciu prsníkov,
  • majú atestáciu FDA, a preto sú najbezpečnejšou voľbou, najviac poskytujú celoživotný záručný program,
  • majú guľatý alebo anatomický tvar v 122 veľkostiach,
  • sú plnené kohezivným gélom MemoryGel®, ktorý ani pri narušení obalu implantátu nevytečie a poprsie pôsobí na dotyk i na pohľad prirodzene,
  • vďaka originálnemu textúrovanému povrchu Siltex® sú implantáty telom dobre prijímané, riziko pooperačných komplikácií je tak znížené na minimum.
Viac informácií na www.mentorimplantaty.skwww.pulimedical.sk
Páčil sa Vám článok? Podporte ho!
tu môže byť vaša reklama

Videá