TOP Mediklinik Levice Súkromná klinika jednodňovej chirurgie

Blog

Brazílsky zadoček môžu mať aj Slovenky

Brazílsky zadoček môžu mať aj Slovenky
 
Okrúhly, plný a pevný. Po štíhlych, úzkych a nenápadných bokoch sa aj v našich končinách postupne udomácňuje ideál krásy, ktorý má svoje korene v Južnej Amerike. Brazílčanky sa môžu popýšiť plným poprsím, úzkym pásom a výrazným, okrúhlym zadočkom. Takéto príťažlivé telesné proporcie sú stále žiadanejšie aj v našich podmienkach. Nie každá žena má však to šťastie, že je v týchto partiách želaným spôsobom obdarená. So zadočkom je to v tomto smere podobné ako s prsiami. Všetky disproporcie a esteticky nepríťažlivé kontúry však dokáže vyriešiť estetická medicína. Skalpel pritom nemusí byť nutnosťou. Moderné kliniky vám dokážu aj pomocou minimálne invazívnych techník vytvarovať zadok Jennifer Lopez.

Čaro brazílskeho zadočku

Obyvatelia Južnej Ameriky boli vždy o niečo naturálnejší a pudovejší. Aj to je pravdepodobne dôvod, prečo sa práve v týchto končinách zachoval ideál krásy s plným, okrúhlym zadočkom. Takéto telesné proporcie sú totiž prirodzene príťažlivé pre opačné pohlavie. Vysvetľuje sa to tým, že široké boky sú symbolom ženskej plodnosti. Muži sú teda inštinktívne priťahovaná k ženám s výraznými, plnými zadočkami. Objem však musí ísť ruka v ruke s pevnosťou.

Brazílsky zadoček z rúk plastického chirurga

Hoci v súvislosti so ženským pozadím sa vo sférach plastickej chirurgie ešte stále skloňuje skôr liposukcia ako objemové operácie, trend sa pomaly ale isto preklápa aj v našich končinách. Tak ako sa ideál krásy mení z podvyživených modeliek na prirodzené zvodné krivky so siluetou presýpacích hodín, tak sa aj v ambulanciách plastických chirurgov stále častejšie objavujú dámy s požiadavkou na zväčšenie zadočka a na spevnenie jeho kontúr. Stúpajúci záujem o tzv. brazílsky zadoček motivuje aj odborníkov z oblasti estetickej medicíny k modernizácii postupov a k vyvíjaniu nových techník modelácie ženského pozadia. V súčasnosti možno vo všeobecnosti hovoriť o dvoch najpoužívanejších procedúrach: transfer vlastného tuku a augmentácia. Oba zákroky sa môžu kombinovať s modeláciou, to znamená s odstránením prebytočnej kože a tkaniva.

Transfer vlastného tuku

Ide o minimálne invazívny zákrok, pri ktorom sa ako výplňový materiál používa vlastný telesný tuk pacientky odsatý z iných partií. Tuk sa odsáva štandardnou liposukciou najčastejšie z oblasti brucha alebo stehien. Následne sa vyčistí a vpichmi aplikuje do oblasti zadočka. Zákrok je nenáročný a vyžaduje si len minimálnu rekonvalescenciu. Výsledný efekt je prirodzený, ale dočasný. Tuk sa môže prirodzene vstrebávať a zákrok je v istom, individuálnom časovom horizonte potrebné zopakovať.

Vlastný tuk sa v súčasnosti veľmi často nahrádza umelými výplňovými materiálmi. Tie sa podobne ako vo vyššie uvedenom prípade vpichujú do oblasti zadočka. Najčastejšie sa používa kyselina hyalurónová, ale na trhu sú aj iné objemové gély. Aj tu je efekt dočasný a odhaduje sa na 1-3 roky. Zákrok je menej náročný, nakoľko pacientka nemusí absolvovať liposukciu. Realizuje sa v lokálnom znecitlivení a spravidla si nevyžaduje hospitalizáciu.

Augmentácia

Zadoček je možné formovať podobne ako prsia, teda aplikáciou špeciálnych silikónových implantátov. Opatrnosť je však v tomto prípade na mieste. Sedacie svaly sú totiž oveľa viac namáhané ako prsné a sedenie silikónom neprospieva. V tejto oblasti preto častejšie dochádza k ich posunutiu, poškodeniu a k deformácii tvaru sedacích svalov. Rozhodujúce je v tomto smere obrátiť sa na odborníka s praxou, ktorý vie posúdiť reálne možnosti a navrhnúť pre pacientku ideálny zákrok. Silikónové implantáty sú na druhej strane zárukou trvalého výsledného efektu a výborných estetických výsledkov. Na trhu sú v ponuke v rôznych veľkostiach a tvaroch, podobne ako implantáty používané do prsníkov. V oblasti zadočka sa aplikujú medzi veľký a stredný sedací sval. Zákrok je, samozrejme, o niečo náročnejší a vyžaduje si použitie skalpela. Spravidla sa vykonáva v celkovej anestézii. Hojenie operačnej rany je zdĺhavejšia bolestivejšie.
Páčil sa Vám článok? Podporte ho!
tu môže byť vaša reklama

Videá