TOP Mediklinik Levice Súkromná klinika jednodňovej chirurgie

Blog

Augmentácia - pred operáciou

Augmentácia - pred operáciou
 

Behom prvej konzultácie vás lekár detailne zoznámi s operáciou a naplánuje podľa stavu vašich pŕs a napätia pokožky, ktorá z operačných techník je pre vás najvhodnejšia. Ukáže vám tiež fotografie pred a po zákroku a jednotlivé druhy implantátov.

Pokiaľ sú vaše prsia nesúmerné, prípadne inak „nedokonalé“, môže tiež doporučiť použitie modelácie. Lekár vás tiež bude informovať, ktoré implantáty použije a ktorá veľkosť je najvhodnejšia pre najlepší dosiahnutý výsledok.

Určite s vaším chirurgom otvorene prediskutujte svoje očakávania. Musí k vám byť tiež celkom otvorený a popísať vám všetky možnosti, ich riziká a obmedzenia každej z nich.
Pretože ide o operáciu v celkovej anestézii, je nutné predoperačné vyšetrenie vrátane laboratórneho vyšetrenia a EKG všeobecným lekárom alebo internistom. Malo by tiež obsahovať podrobnú anamnézu tzn. ochorenia v rodine, choroby, ktoré ste prekonali alebo sa z nich liečite, alergie atď. Na niektorých pracoviskách je možné absolvovať toto vyšetrenie ráno v deň operácie.

Pred operáciou je ďalej nutné vylúčiť ochorenie prsníkov ultrazvukovým (sonografickým), alebo mamografickým vyšetrením podľa veku pacientky. Vykonávajú ho odborné onkologické alebo gynekologické pracoviská. Hlavne pri rizikových skupinách pacientiek, kde sa v rodine vyskytuje ochorenie pŕs.

Od vašeho lekára dostanete inštrukcie k príprave na operáciu. Nemali by ste jesť a piť 6 hodín pred časom plánovanej operácie. Lieky obsahujúce kyselinu acetylsalicylovou ( ako je Acylpyrin, Aspirin, Alnagon, Mironal atd.) môžu zvýšiť krvácanie v priebehu a po operácii, a preto by sa nemali užívať asi týždeň pred plánovanou operáciou. Operáciu nie je vhodné vykonávať v období menzes, ale nemusí to byť dôvod k odloženiu operácie. Je vhodné sa dohodnúť so svojím gynekológom ohľadne vyradenia antikoncepcie. Súčasný názor je antikoncepciu ponechať a preventívne podať lieky proti zrážaniu krvi - nízko molekulárny heparín (napr. Fraxiparin, Clexan, Fragmin..)

Predpokladá sa, že neprekonáte akútne ochorenie v období asi troch týždňov pred plánovanou operáciou (viróza, nachladnutie a pod.).  Akékoľvek ochorenie oznámte svojmu lekárovi.
Ak fajčíte, naplánujte úplne fajčenie vynechať jeden až dva týždne pred vašou operáciou a nepokračujte v ňom najmenej dva týždne po operácii.

V deň operácie by ste mali prísť oholená v podpazuší, pokiaľ sa dohodnete na tomto operačnom prístupe. Ďalej si vezmite so sebou lieky, ktoré užívate na 2-3 dni, potreby osobnej hygieny, prezuvky, pyžamo, doklady, elastickú podprsenku bez kostíc, veľkosť podľa veľkosti zvolených implantátov. Na niektorých pracoviskách sa dá priamo zakúpiť . Do nemocnice nie je vhodné oblečenie, ktoré sa preťahuje cez hlavu. Po výkone môže byť obliekanie takýchto odevov značne bolestivé.

V rámci príprav na operáciu si zaistite odvoz domov po operácii a výpomoc na deň alebo dva, ak to budete po prepustení z nemocnice potrebovať.

Operácia sa väčšinou hradí v deň príchodu na kliniku, pred začiatkom výkonu. Záloha sa skladá pri rezervovaní termínu. Všetko podľa zvyklostí konkrétneho pracoviska. Jedná sa o operáciu na prianie pacientky, ktorá nie je hradená poisťovňou. Máte ďalšie otázky? Kľudne nás kontaktujte! :)
Páčil sa Vám článok? Podporte ho!
tu môže byť vaša reklama

Videá